Citát:

"Veselému člověku připadá veselý celý svět"

(Johan wolfgang Goethe)

O knihovně

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Místní lidová knihovna v Hradci je veřejnou knihovnou a nachází se v budově obecního úřadu. Jejím zřizovatelem je obec Hradec. Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Stav knihovního fondu k 31.12.2014 činí celkem 2 235 knih,  z nichž 1 483 patří do hradecké knihovny a 752 knih  je zapůjčeno knihovnou v Dobřanech.

Knihovna má v současné době 28 registrovaných čtenářů, z toho je  5 čtenářů do 15-ti let.

Za rok 2014 bylo uskutečněno celkem 487 výpůjček, což je o 83 výpůjček více oproti loňskému roku.

Žánrově bylo zapůjčeno:      8 knih naučné,

405 knih krásné literatury,

4  knih naučné literatury pro děti

70 knih krásné literatury pro děti.